March 17, 2020

December 2, 2019

March 23, 2019

March 16, 2019

March 5, 2019

November 13, 2018

October 11, 2018

Please reload

Nesenās publikācijas

Tūjas

March 23, 2019

1/4
Please reload

Izceltās publikācijas

Kumelītes savai un arī dārza veselībai

30.05.2017

Kumelītes ir ārstniecības augs un veselības uzlabotājs cilvēkam. Kumelītei piemīt pretiekaisuma, pretmikrobu, spazmu mazinoša un pretsāpju iedarbība, tai ir arī maigs, nomierinošs efekts, labi palīdz pret bezmiegu. Kumelīti iesaka lietot arī galvassāpju un migrēnas gadījumos. Un šo ārstniecības augu ārīgi lieto kosmētikā, ādas attīrīšanā un dezinfekcijā, to pievieno nomierinošām vannām.

 

Bet ko kumelītes labu dara augiem?

Kumelīšu tēju, novārījumu lieto arī augiem, izsmidzina uz stādiem. Tas iznīcina dažādus patogēnus un sēnīšu infekcijas, kas nogalina vai vājina stādus. 

Kumelīte ir arī labs "biedrs" jauktajos stādījumos, jo tai piemīt dabīgas antibakteriālas un pret sēnīšu īpašības. Tā palīdz augiem, kas ir tendēti uz sēnīšu, pelējumu, puves un citām slimībām. Pie tam, citiem augiem kumelītes uzlabo garšas īpašības! 

 

Kumelīte jauktajos stādījumos ir labs "biedrs":

Dārzeņiem:
brokoļi, briseles kāposti, gurķi, kāposti, 
pupiņas, sīpoli, ziedkāposti.

Krūmiem:
ceriņi, fizokarpi, grimoņi, rozes.

 

Puķēm:

astilbes, flokši, gaiļpieši, lauvmutītes,
lakači, petūnijas, pūkainā rudbekija, 
sirdspuķu izskatīgā - lauztā sirds.

 

Kumelīšu ziedu pareiza ievākšana:

Kumelītei ievāc ziedu kurvīšus bez kātiņiem (vai arī atstājot līdz 3 cm garus kātiņus) sausā laikā, kad tie ir pilnziedā, t.i, kad mēlziedi nav noliekušies un stāv horizontāli. Ziedus var ievākt ik pēc 1-2 nedēļām auga ziedēšanas laikā, t.i., no maija līdz pat rudenim. Kumelītes ziedkurvīšus žāvē nekavējoties, izklājot uz papīra vai cita tīra paklāja, ēnainā vietā vai labi vēdināmā telpā. Noteikti nedrīkst žāvēt saulē, jo saules staru ietekmē ziedi zaudēs krāsu un dažas vērtīgas vielas - glikozīdus, ēteriskās eļļas. Žāvējot ziediņus var pārcilāt, apmaisīt pašā kaltēšanas sākumā, pēc tam gan to darīt nevajadzētu. Var žāvēt arī kaltēs 40 grādu temperatūrā.

 

 

Ja neesi paspējis iesēt kumelītes, nebēdā, Labklājības dārzos ir iespēja iegādāties jau lielus, skaistus kumelīšu stādus (audzēti mūsu pašu zemnieku saimniecībā). 

 

 

 

Informācija ņemta: latvijasgudraisdarzs.mozello.lv

 

 

 

Dalīties Facebook
Please reload

Seko mums
Please reload

Arhīvs
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square